Derby na plus

LKS Bierkowice ATS Wojbórz 0:4 (0:1). Piękna słoneczna aura przywitała sympatyków przybyłych na stadion w Bierkowicach, aby oglądać pojedynek dwóch lokalnych rywali. W 21 kolejce o mistrzostwo A klasy mierzyły się zespoły ATS Wojbórz z gospodarzami LKS Bierkowice, która przed tym meczem zajmowała 7 lokatę w tabeli. ATS  przystąpił do tego spotkania mocno osłabieni – zabrakło aż 2 podstawowych napastników klubu Macieje Wnenta i Kamila Dawca, jednak ich zastępcy stanęli dziś na wysokości zadania. Obie drużyny od początku meczu wykazywały dużą wolę walki. Było widać, że każdemu zależało na wygranej. Już w 4 minucie spotkania do protokołu meczowego wpisał się Przemysław Hoffmann, otrzymując żółty kartonik. Później jego los podzielił kolega z drużyny Mateusz Szkudlarek (37 min). Gra się trochę uspokoiła po strzelonej pierwszej bramce w 39 min dla ATSu jej autorem był Bartosz Piękoś, w 65 min drugiego gola strzelił Kacper Piękoś. W kolejnych minutach gry przewaga zaczęła rosnąć po stronie gości czym skutkowało to kolejnymi bramkami w 83 min bramkę zdobył Marcin Wacławik ostateczny cios zadał w 90 min nowy nabytek Ats Daniel Horka. Punkty jadą do Wojborza a my możemy być spokojni o formę naszych zawodników.