Podsumowanie rundy jesiennej

Niespełna tydzień minął od ostatniego rozegranego ligowego meczu z udziałem naszego zespołu, zatem czas na krótkie podsumowanie tego, co wydarzyło się przez ostatnie cztery miesiące rozgrywek. Do rundy jesiennej sezonu 2017/2018 przystąpiliśmy w gronie 16 drużyn niesamowicie wymagającej grupie. Miniona runda w wykonaniu naszych zespołów pozostawiła dość spory niedosyt, gdyż w wielu meczach ligowych brakowało często niewiele, aby wynik danego spotkania był zupełnie inny, co w konsekwencji przełożyłoby się na wyższe lokaty w tabelach ligowych. W obliczu zmian, jakie nasz klub przeszedł w czasie przerwy wakacyjnej tj. zmiana składu i Zarządu przyniosły pozytywne rozstrzygnięcia. Zmiany te były jednak potrzebne, aby klub, jak i wprowadzenie ducha walki w zespół. Jak bym podsumował poczynania naszej drużyny w rozgrywkach ligowych jednym słowem?„Motywacja” - do dalszej pracy nad sobą. Użyłem tego słowa, ponieważ chciałbym i życzyłbym sobie, żeby każdy z zawodników trenujących w naszym klubie cały czas dążył do podnoszenia swoich umiejętności, a co za tym idzie poświęcał więcej czasu do pracy nad sobą. Bardzo dużo młodzieży (większość), jeżeli zadamy im pytanie ile czasu oprócz treningu poświęcają na różnego typu ćwiczenia, na granie w piłkę z kolegami, na jazdę na rowerze itp. odpowiedzą, że nie wiele albo wcale. Zawodników robiących coś więcej niż tylko treningi klubowe jest około 20% na grupę. Jest to za mało, żeby pozytywnie oddziaływać na dobre wyniki w poszczególnych rocznikach. A żeby się rozwijać powinno się cały czas dążyć do doskonałości w nauce poszczególnych elementów gry w piłkę nożną, a do tego potrzebna jest ciągła pozytywna motywacja. Główną przyczyną słabszej dyspozycji naszego zespołu nie są umiejętności piłkarskie, lecz sprawność ogólna i fizyczna. Wynika to z niesystematyczności uczestnictwa w zajęciach treningowych wszystkich zawodników. Zespół się zintegrował a co za tym idzie zobaczymy zmotywowany i głodny gry zespół, który bardzo dużo zdrowia zostawił w tej rundzie,ale możemy być spokojni o przygotowanie mentalne, jak i fizyczne. W imieniu kibiców dziękujemy za rundę jesienna i czekamy już na Wiosnę.